This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

2014

Wydarzenia w roku 2014NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS

12 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Inwalidów "Jutrzenka" w Sochaczewie. Rozmawialiśmy z instruktorami i ich podopiecznymi. Pokazywali nam, czym zajmują się na co dzień w różnych pracowniach - krawieckiej, plastycznej, wikliniarskiej, technicznej, stolarskiej, komputerowej, sali gimnastycznej. Organizują ciekawe wystawy, ich prace cieszą się dużym zainteresowaniem. Podziwialiśmy pomysłowość, oryginalność, staranność, cierpliwość. Osoby niepełnosprawne spędzają ze sobą czas, przygotowują wspólne posiłki, integrują się. To było wyjątkowe spotkanie. 

RADIO SOCHACZEW

Uczniowie klas młodszych odwiedzili 12 grudnia redakcję Radia Sochaczew. Zobaczyli, gdzie przygotowywane i nagrywane są audycje radiowe, poznali sprzęt oraz tajniki pracy dziennikarskiej. Mogli spróbować swoich sil przy mikrofonie.  Rozmowa z Sandrą z klasy I została wyemitowana ,,na żywo" na antenie radia. 

 "Biegnijcie do szopki"


Internetowy teatr dla szkół zaprosił nas 11 grudnia na widowisko kolędowe "Biegnijcie do szopki". Poznawaliśmy tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Występowały charakterystyczne postacie Diabła, Anioła, Heroda, Śmierci. Mogliśmy podziwiać zarówno aktorów, jak i efektowne, rzeżbione w drewnie lalki, a także ludowe instrumenty: burczybasy i diabelskie skrzypce. Przedstawienie przygotował Śląski Teatr Lalki i Aktora w Katowicach. Poprzednio oglądaliśmy spektakle: ,,Robale" oraz ,,Dziób w dziób".

WIGILIA SZKOLNA

10 grudnia 2014 roku o godz. 1100 odbędzie się uroczystość wigilijna w naszej szkole.

W programie:

Inscenizacja "Między niebem a ziemią"

Życzenia przy opłatku

Poczęstunek

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW


DZIEŃ OTWARTY 

10.12.2014 roku w godz. 1300-1600

Zapraszamy Rodziców na indywidualne spotkania z wychowawcami i nauczycielami.                                                                             

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada po raz pierwszy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie podjął Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, dorośli zaś mają tych zawsze przestrzegać. Tego dnia świętujemy także 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ważnego dokumentu - Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka. Tego dnia w naszej szkole oglądaliśmy prezentację, słuchaliśmy wierszy przygotowanych przez uczniów klasy pierwszej oraz dużo dyskutowaliśmy. Mamy przecież prawo do własnego zdania...

 


Mikołajki

5 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie. Najpierw obejrzeli przedstawienie pt."Latający kufer". Następnie zjawili się długo wyczekiwani goście - Mikołaj i Śnieżynka. Każde dziecko otrzymało prezent. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Karta na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Dyplomy i nagrody odebrały Ola i Weronika z klasy II oraz Klaudia z klasy IV. Gratulujemy!!!
Magia teatru

Gwiazdka tuż, tuż. W związku z tym artyści z warszawskiego teatru Roma przygotowali dla dzieci spektakl pt. Gdzie jest Mikołaj? Oglądali go w Płocku uczniowie klas V, III, II, I i dzieci z oddziału przedszkolnego.Bądźmy asertywni

1 grudnia uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w kolejnych warsztatach psychologicznych. Tym razem tematyka zajęć dotyczyła postaw asertywnych.  Zajęcia prowadziła pani Iwona Sikorska - socjoterapeuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. 

 

Lech, Czech i Rus

 

Dzięki uprzejmości p. dyrektor Marii Hryniewieckiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie dzieci z klas młodszych mogły obejrzeć piękne przedstawienie "Lech, Czech i Rus". Tekst legendy, dekoracje, słowa aktorów i aktywny udział dzieci przypomniał o naszych "korzeniach", symbolach narodowych, powstaniu państwa polskiego. 


ZAPROSZENIE 

Dnia 12 listopada 2014 roku zapraszamy na spotkania z wychowawcami. Podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu

Porządek:

1.     Godz. 17.30 - Wywiadówka w klasie II

2.     Godz. 18.00 Spotkanie z dietetykiem NATUR HOUSE "Jak można jeść

3.     Około godz. 18.30 wywiadówki w klasach 0,I,III,IV,V,VI


Dzień 7 listopada był wielkim świętem uczniów klas ), I, II, III, ich nauczycieli i rodziców. Odbyła się:

Próba Bicia Rekordu Guinnessa.  Największa Lekcja Gotowania.  Zajęcia biblioteczne

5 listopada uczniowie klasy pierwszej zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka przygotowała dla nich konkursy i zagadki. Mogli pochwalić się dobrą znajomością baśni.

 

Następnie pierwszoklasiści w obecności nauczycieli, kolegów i koleżanek złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i dbać o książki i zostali uroczyście pasowani na czytelników. Otrzymali też pamiątkowe dyplomy.

  


 

Zdjęcie użytkownika SP Janów.
ŚLUBUJEMY

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ

ŚLUBOWANIA I PASOWANIA 

na przedszkolaka i ucznia klasy I,

która odbędzie się 14 października 2014r. o godz.10

 

 

 

Mamo, nudzi mi się...

Jak zorganizować czas wolny? Jak odkrywać i rozwijać swoje pasje? W jaki sposób wypoczywać? Co robić, aby nie było czasu na nudę? Jak zachować równowagę między różnymi rodzajami aktywności? Czy komputer może zastąpić kolegę? Na te ważne pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie wszystkich klas. Warsztaty pedagogiczne prowadziła pani Iwona Sikorska - socjoterapeuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie.  

 

Papierosy, alkohol. Co dalej?

 
2 października uczestniczyliśmy w spotkaniu dotyczącym problematyki uzależnień. Zajęcia prowadził pan Sławomir Szadkowski, który pracuje w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii w Sochaczewie. Gość uświadomił nam, jak groźne dla zdrowia mogą być następstwa palenia papierosów i spożywania alkoholu. Tylko od nas zależy, jak będzie wyglądało nasze życie i jaką drogę wybierzemy. Było to pierwsze spotkanie w ramach programu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE. Tematem następnych zajęć będą uzależnienia od narkotyków i dopalaczy.
 
                            Wycieczka do Sochaczewa
 
 16 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Sochaczewa. Najpierw odbyła się ciekawa lekcja historii w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Potem spacerowaliśmy po wzgórzu zamku książąt mazowieckich. Podziwialiśmy panoramę Sochaczewa.
 
 

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty !

  
Dziękujemy Rodzicom oraz Pracownikom
za wspaniały Szkolny Dzień Rodziny !!!

 

Aktywni dla klimatu

Wczoraj tj. 1 czerwca około 22 godz. raporty zostały ocenione i ujawniono wyniki II etapu oraz wyniki końcowe.Zajęliśmy 19 miejsce na 116 szkół podstawowych, które dotarły do finału.Gratuluję załodze EKOPLANETY !!!!!!! Gratulacje składamy zwycięzcom  i nam wszystkim, bo to" kawał dobrej roboty" zrobiony dla naszej kochanej planety ZIEMI.Do zobaczenia na gali finałowej 12 czerwca.
opiekun EKOPLANETY   Maria Domińczak


Aktywni dla klimatu

15 maja 2014 r. zakończyliśmy II etap konkursu "Aktywni dla klimatu", który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Zmieniaj nawyki - a nie klimat". Dzisiaj wysłaliśmy raport do oceny -  wyniki już 1 czerwca -  trzymamy kciuki. W ramach tego projektu w II etapie przeprowadziliśmy akcję społecznościową - zbiórkę elektroodpadów. Uzbieraliśmy 1000 kg czyli tonę elektroodpadów dzięki wsparciu rodziców, społeczności szkolnej i lokalnej.DZIĘKUJEMY!! Cieszymy się, bo już jesteśmy zaproszeni na galę finałową, która odbędzie się w Warszawie 12 czerwca.
                    Zespół EKOPLANETY Malutka Czarownica

Internetowy Teatr TVP dla szkół zaprosił nas do obejrzenia spektaklu "Malutka Czarownica" z Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA w Krakowie. To opowieść o przyjaźni, wytrwałości i umiejętności przeciwstawiania się złu. Historia z morałem, która uczy odwagi posiadania własnego zdania i stawania w obronie innych, opowiedziana w sposób lekki i zabawny, a jednak skłaniająca do refleksji. Mogliśmy zobaczyć aktorów w pięknych kostiumach, a także fantazyjne lalki. Daliśmy się porwać magii teatralnego świata... 


Piszą o nas ...
Oskar Rześny mistrzem ortografii

We wtorek, 29 kwietnia, odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, mający na celu podniesienie poziomu znajomości ortografii, utrwalanie zasad pisowni polskiej, wyrabianie nawyków stosowania reguł ortograficznych oraz propagowanie idei odpowiedzialności za język polski. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie. Honorowy patronat nad konkursem objęła Halina Pędziejewska, przewodnicząca Rady Powiatu Sochaczewskiego.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z 8 szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego: Rybna, Żukowa, Kamionu, Kaptur, Śladowa, Młodzieszyna, Janowa, Giżyc. Każdą ze szkół reprezentowało maksymalnie troje uczniów wyłonionych uprzednio w szkolnych konkursach ortograficznych. Nagrodę dla „Mistrza Ortografii”, zdobywcy pierwszego miejsca, ufundowała Halina Pędziejewska. 

Za organizację konkursu odpowiadały Małgorzata Żakowska, Barbara Katner oraz Elżbieta Cichońska – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które przygotowały dyktando dla uczestników. Był to fragment zatytułowany „Na ratunek ojcu” z książki Czesława Centkiewicza „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, będącej lekturą w klasie trzeciej. 

Najlepszy okazał się Oskar Rześny ze szkoły w Rybnie. Dyplom „Mistrza Ortografii” oraz nagrodę odebrał z rąk przewodniczącej Rady Powiatu. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Zielak ze szkoły w Kapturach, a trzecie – Piotr Kubiszewski reprezentujący szkołę w Żukowie. Laureatom nagrody oraz dyplomy wręczały Mirosława Winnicka, dyrektor szkoły w Janowie, oraz Halina Pędziejewska. Komisja konkursowa, w skład której weszły opiekunki dzieci z poszczególnych szkół, przyznała również trzy wyróżnienia: dla Kacpra Janiaka ze szkoły w Rybnie, Marty Góreckiej ze szkoły w Kapturach oraz Wiktorii Kęski ze szkoły w Żukowie. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. 

Dziękuję za zaproszenie. Mam nadzieję, że konkurs będzie kontynuowany. Chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim uczniom i życzyć sukcesów. Poszerzajcie swoją wiedzę, ponieważ to zaowocuje w przyszłości – mówiła przewodnicząca Rady. 

Na zakończenie dyrektor Winnicka podziękowała Halinie Pędziejewskiej, wszystkim szkołom za udział w konkursie, a także nauczycielom, przygotowującym uczniów. Gratulując uczestnikom, podkreśliła, że cieszy się, iż w dobie cyfryzacji, powszechności Internetu doskonalą swoje umiejętności posługiwania się językiem polskim i utrwalają zasady pisowni i ortografii polskiej.  

 

 

 Zapraszamy serdecznie

rodziców najmłodszych dzieci

oraz

rodziców uczniów

zapisanych do naszej szkoły

na

ZAJĘCIA OTWARTE

 

w oddziale przedszkolnym

 

rodziców z dziećmi od 11.00-12.50

 2. 06. poniedziałek

 9. 06. poniedziałek

16.06. poniedziałek

23.06 poniedziałek

 

rodziców od 8.00-12.50

6. 06 piątek

13.06. piątek

20.06. piątek

 

 

 w klasie I

 

rodziców od 8.00-11.40

                     6.06. piątek

13.06. piątek

20.06.piątek      SZANOWNI    RODZICE 

W DNIU 9 KWIETNIA 2014 R. 

BĘDZIE KOLEJNY 

DZIEŃ ZEBRAŃ Z RODZICAMI 

GODZ. 18.00

SPOTKANIE Z DYREKTOREM – PRZEKAZANIE BIEŻĄCYCH INFORMACJI Z ŻYCIA SZKOŁY

GODZ. 18.20

SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI-

OMÓWIENIE WYNIKÓW NAUCZANIA I ZACHOWANIA

 

                                                                       ZAPRASZAMY  SERDECZNIE         

 

REGULAMIN

II POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

„MISTRZ ORTOGRAFII”

DLA KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Cele konkursu:

·        podniesienie poziomu znajomości ortografii

·        utrwalenie zasad pisowni polskiej

·        wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych

·        wdrażanie uczniów do zapobiegania błędom w pisowni

·        propagowanie wśród uczniów idei odpowiedzialności za język polski

 

Organizator

1.      Konkurs ortograficzny dla klas III szkół podstawowych organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie pod HONOROWYM PATRONATEM Przewodniczącej Rady Powiatu Sochaczewskiego Pani Haliny Pędziejewskiej

2.      Konkurs odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2014r. (wtorek) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Janowie.

3.    Zgłoszenia uczestników prosimy przesyłać do 25 kwietnia 2014r. tel/fax 46 8616619.

Prosimy podać imię i nazwisko ucznia, klasę, adres szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna (członka komisji konkursowej).

 

Warunki uczestnictwa

1.      Do konkursu zapraszamy uczniów klas III ze szkół powiatu sochaczewskiego.

2.   W konkursie wezmą udział uczniowie wyłonieni w szkolnych konkursach ortograficznych ( do 3 uczniów ze szkoły).

 

Ocena prac konkursowych

1.  Podczas konkursu uczniom będzie dyktowany tekst przygotowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP w Janowie – fragmenty literatury dziecięcej.

2.      Prace uczestników będą sprawdzane komisyjnie w dniu konkursu.

3.  W skład Komisji wejdą opiekunowie – nauczyciele z każdej szkoły ( po 1 osobie).

4.      Uczniowie, którzy najlepiej napiszą dyktando otrzymają tytuł „Mistrza Ortografii” oraz nagrody i dyplomy.

5.      Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.

6.      Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w dniu konkursu.

7.      Prace uczestników oraz protokół Komisji Konkursowej pozostają w SP w Janowie.

                          SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE 

 

Tolerancja i akceptacja 

10 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia socjoterapeutyczne, które prowadziła pani Iwona Sikorska - pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. Uczestniczyli w nich uczniowie wszystkich klas. 

 

 

 

 

 

Świat ludzi niewidomych

W świat ludzi niewidomych wprowadzał nas pan Grzegorz Siekierzyński. Odwiedził naszą szkołę i spotkał się z każdą klasą. Opowiadał o codziennych trudnościach, na jakie napotykają niepełnosprawni. Pokazywał sprzęty ułatwiające życie. Było to zupełnie wyjątkowe spotkanie. Pan Grzegorz od urodzenia nie widzi. Skończył studia wyższe na Uniwersytecie Warszawskim, planuje napisanie pracy doktorskiej. 

 


 

Ludzie z pasją

Mieliśmy przyjemność gościć burmistrza Sochaczewa-pana Piotra Osieckiego. Opowiadał nam o swoich pasjach sportowych. Dowiedzieliśmy się, że osiągał wiele sukcesów grając 18 lat w rugby. Był kapitanem reprezentacji Polski. Przekonywal nas, że każdy może odnaleźć w sobie swoją pasję, swój talent. Podkreślał, jak ważna jest nauka i doskonalenie umiejętności. Na zakończenie spotkania zaprosił nas do Urzędu Miasta Sochaczewa. Na pewno skorzystamy. Przypominamy, że poprzednio naszym gościem był pan poseł Maciej Małecki, który przybliżył nam pracę w parlamencie. Spotkanie z nim zaowocowało wycieczką do Sejmu RP.

 


 

Drodzy Absolwenci


     Ten list kierujemy do Was drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej w Ruszkach – Janowie, ponieważ pragniemy odtworzyć historię naszej szkoły z punktu widzenia jej byłych uczniów.

    Mamy nadzieję, że być może za jakiś czas z nostalgią będziecie wspominać koleżanki, kolegów, a może i nauczycieli z podstawówki. Teraz pewnie zdobywacie nowe doświadczenia w dalszej nauce lub pracy na różnych stanowiskach. Chcielibyśmy, abyście podzielili się swoimi sukcesami w dorosłym życiu i wspomnieniami ze szkolnych lat, mile widziane ksero fotografii. Prosimy napiszcie do nas, a my udostępnimy to w zakładce Absolwenta na naszej stronie internetowej: www.spjanow.c0.pl.

    Serdecznie zapraszamy, życzymy sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

    Piszcie na adres: Szkoła Podstawowa Janów 71a 96-512 Młodzieszyn lub drogą elektroniczną:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

 

                          Dyrektor

                         Rada Pedagogiczna i Uczniowie

Szkoły Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie 

  

Czekamy na Was również na profilu www.facebook.com/sp.janow

 

 

Aktywni dla klimatu

15 lutego 2014r. zakończyliśmy I etap konkursu " Aktywni dla klimatu" , który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Zmieniaj nawyki a nie klimat" finansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Zdążyliśmy wysłać wszystkie raporty teraz czekamy na ich ocenę i zabieramy się do pracy w II etapie konkursu, który trwać będzie do 15.05 2014r.

zespół EKOPLANETY

 


Szkoła w ruchu

W ramach projektu SZKOŁA W RUCHU 12 lutego  uczniowie klas młodszych 

pojechali na wycieczkę do Sochaczewa. Spędzili dwie godziny  w  Bajlandii -

sali gier i zabaw.  Wychowawczyniom i dzieciom czas  szybko upłynął na

wesołych zabawach ruchowych, integracji i  rekreacji.  

Warsztaty socjoterapeutyczne

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Kolejne zajęcia z profilaktyki problemowej  w każdej klasie poprowadziła p. Iwona Sikorska - socjoterapeuta z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. 


 

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu w I semestrze


Zapraszamy na spotkania wychowawców z rodzicami

5 lutego 2014r. (środa) o godz. 18.00

Rodzice uczniów klasy II  o godz. 17.30

Rodzice uczniów korzystających z pomocy logopedycznej -

spotkanie informacyjne z logopedą o godz. 17.50 w sali nr 12 

CHOINKA

24.01.2014 r. od godz.9.00-12.30

W programie:

1. Konkurs na oryginalny kostium karnawałowy

2. Wybory Króla i Królowej Balu

3. Spotkanie z Mikołajem

4. Dyskoteka

 


 

                         ZAPRASZAMY

 

Finał XI edycji "Konkursu zbiórki makulatury i puszek aluminiowych"

17.01.2014 r. został rozstrzygnięty konkurs zbiórki makulatury i puszek aluminiowych organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, w którym jak co roku braliśmy udział. W tym roku spotkała nas miła niespodzianka uczennica klasy III Aleksandra Parśniak zdobyła I miejsce w kategorii zbiórki puszek aluminiowych z wynikiem 3493 sztuk. Otrzymała dyplom, puchar, wspaniały rower i bon pieniężny dla swojej klasy na pomoce szkolne. Na galę zaproszono też uczniów, którzy zdobyli wyróżnienie w kategorii zbiórki makulatury: uczennicę klasy I Natalię Parśniak i uczniów klasy IV Dominikę Żakowską i Sebastiana Kędziorę. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody - książki, gry i zabawki. Przywieźliśmy też nagrody książkowe dla uczniów, którzy przynieśli znaczną ilość makulatury lub puszek. GRATULACJE!!!!!!!  Ten sukces bardzo cieszy, bo jest dowodem na to, że razem dbamy o nasze środowisko. Zapraszamy już do zbiórki makulatury i puszek aluminiowych w kolejnej edycji konkursu.

Laureaci konkursu6.01.2014 r. godz. 12.00

Występ uczniów  "Tradycje Bożego Narodzenia" w Kościele p.w Św. Piotra i Pawła w Giżycach

Zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w przedstawieniu na próbę do szkoły 3.01.2014 r. /piątek/ na godz. 10.00


 

Dzień Otwarty

20.12.2013 r. w godz. od 13.00 - 16.00 zapraszamy Rodziców na indywidualne konsultacje z nauczycielami i wychowawcami.

                                                Szkolna Wigilia

20.12.2013 r. o godzinie 10.30 odbędzie się spotkanie opłatkowe.

W programie: występ uczniów klasy szóstej - "Tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia", śpiewanie kolęd i pastorałek, życzenia przy opłatku i poczęstunek.

                                                        Zapraszamy Uczniów i Rodziców

Po Wigilii, spotkanie Rodziców  w sprawie organizacji "Zabawy Choinkowej".

                                      


 

Zmieniaj nawyki a nie klimat

1 grudnia 2013 roku rozpoczęliśmy pierwszy etap zmagań w konkursie "Aktywni dla klimatu",  który jest częścią projektu "Stop zmianom klimatu". Warunkiem przystąpienia do konkursu była elektroniczna rejestracja zbudowanego 5-osobowego zespołu uczniów wraz z opiekunem. Udało się stworzyć ekozespół pod nazwą EKOPLANETA. Należą do niego uczniowie klasy VI : Klaudia Orlińska, Kinga Wojciechowska, Mikołaj Kotlarski, Jakub Czarnolas i Krystian Tabara. Opiekunem została p.Maria Domińczak a zespól pracuje pod czujnym okiem dyrektora szkoły. Zadania w konkursie realizowane są w dwóch etapach ocenianych oddzielnie przez niezależny zespół sędziowski. Rozpoczęty I etap konkursu trwać będzie do 15.02 2014r. a II etap trwać będzie do 15.05 2014r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12.06 2014r. w Warszawie. Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej   "Zmieniaj nawyki a nie klimat" finansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rozpoczęliśmy pierwszy etap zmagań w konkursie do którego zgłosiło się 479 szkół z całej Polski. Od tej pory do końca konkursu pracujemy na utworzonym przez siebie profilu, gdzie zamieszczamy raporty z realizacji kolejnych zadań.

Język angielski w Miejskiej Bibliotece Publicznej 

W grudniu kolejny raz odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie. Tym razem było to czytanie literatury w języku angielskim. Po wysłuchaniu tekstu mogliśmy pochwalić się dobrą znajomością języka podczas bardzo ciekawych zajęć o tematyce świątecznej. 

Spotkanie z poetką 

Któż z nas nie zna piosenki "Zuzia, lalka nieduża" albo "Ogórek"? Ich autorką jest Dorota Gellner. Mieliśmy przyjemność gościć poetkę w naszej szkole. Pani Dorota okazała się ciepłą, wesołą i sympatyczna osobą. Poprowadziła zajęcia dla uczniów klas młodszych, podczas których recytowała wiersze, śpiewała piosenki, prezentowała książki. Wręczała dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu plastycznego pt. "Ilustrujemy wiersze Doroty Gellner". Na zakończenie spotkania podpisywała swoje książki. Na pamiątkę robiliśmy sobie wspólne zdjęcia.

Internetowy teatr dla szkół

W tym roku szkolnym oglądaliśmy następujące spektakle internetowego teatru dla szkół::

Jaś i Małgosia

Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach

Tymoteusz wśród ptaków

Szelmostwa Lisa Witalisa 

Zabytki Sochaczewa


27 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Sochaczewa. Zwiedzili pięknie odnowione kramnice, w których mieści się między innymi Miejska Biblioteka Publiczna. Uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, oglądali wystawę pokonkursową ilustracji wierszy Juliana Tuwima. Następnie poszli na wzgórze zamkowe i zobaczyli z bliska ruiny zamku książąt mazowieckich oraz podziwiali panoramę miasta. Mimo mroźnej pogody humory wszystkim dopisywały.

 

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA ZEBRANIE

26 listopada (wtorek) o godz. 17.00

1. "Jak motywować dziecko do nauki i jak skutecznie mu pomagać"

-  spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie panią Katarzyną Wiśniewską.

                  2.  Spotkanie z Dyrektorem - omówienie ankiet, zapoznanie z propozycją programu "Szkoła w Ruchu" i "Szkoła Promująca Zdrowie"

                  3.   Spotkania z wychowawcami - wyniki nauki i zachowania 

 

 Rozwiązywanie konfliktów w grupie

Sposoby rozwiązywania konfliktów w grupie były tematem warsztatów psychologicznych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Zajęcia w klasach IV, III, II, I i oddziale przedszkolnym prowadziła pani Katarzyna Wiśniewska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. 

 

"Jeden najpiękniejszy wiersz"

To tytuł szkolnego konkursu recytatorskiego poezji Juliana Tuwima. Wzięli w nim udział uczniowie z klas O, I, II, III, IV i V. Komisja w składzie: Bogusława Kulińska, Małgorzata Żakowska, Barbara Katner i Elżbieta Cichońska wysłuchała recytacji i uznała, że na wyróżnienie zasłużyły interpretacje wierszy Mai Owczarzak z kl. III, Mai Stańczak z kl. IV i Kamili Krzyżanowskiej z kl. V. Te uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w konkursie powiatowym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie 14 listopada. Życzymy sukcesów !

  

Warsztaty o przemocy

28 października uczniowie klas V i VI wzięli udział w warsztatach na temat przemocy rówieśniczej. Zajęcia prowadzili pedagodzy z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Sochaczewie. Następne spotkania dotyczyć będą przemocy w rodzinie oraz korzystania z telefonu zaufania.

 

ŚLUBUJEMY

25 października miała miejsce w naszej szkole podwójna uroczystość. Najpierw mieliśmy przyjemność obejrzeć programy artystyczne w wykonaniu najmłodszych. Następnie Pani Dyrektor przyjęła ŚLUBOWANIE i dokonała aktu PASOWANIA na przedszkolaka oraz ucznia klasy I. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dzieci i wychowawczynie - Barbara Katner i Elżbieta Cichońska serdecznie dziękują Rodzicom za wspaniałe słodkości i miłą atmosferę przy herbatce.

  

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września (poniedziałek)

9.30  MSZA ŚWIĘTA

10.00 INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

10.20 SPOTKANIA UCZNIÓW Z WYCHOWAWCAMI W SALACH LEKCYJNYCH

W tym dniu nie ma dowozu uczniów autokarem

 

 WARSZTATY PSZCZELARSKIE

W pierwszym tygodniu wakacji 5 lipca (piątek) 2013 r. klasa III i VI były na warsztatach pszczelarskich w Wymyślu w gospodarstwie Agroedukacyjnym Edemed, który działa pod bajecznym szyldem „Wymysły pod lasem”. Miło spędziliśmy czas, pogoda dopisała i żal było wracać!!!!!

Więcej informacji i zdjęcia w artykule: Warsztaty Pszczelarskie

Nowe artykuły

Wydarzenia w roku 2014 NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS 12 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni...
Opublikowano: 26/03/2017, 18:11
Wydarzenia w roku 2016
Opublikowano: 26/03/2017, 17:56
Wydarzenia w roku 2015  Zapraszamy  Jasełka 22 grudnia nasza sala gimnastyczna wypełniła się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami i...
Opublikowano: 26/03/2017, 17:55
Promocja zdrowia  Szkoła Podstawowa im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie została przyjęta do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w dniu 8...
Opublikowano: 03/12/2014, 10:51
Drodzy Absolwenci        Ten list kierujemy do Was drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej w Ruszkach – Janowie, ponieważ pragniemy odtworzyć historię...
Opublikowano: 20/02/2014, 13:16

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday2
Week2
Month34
All13910