This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

2015

Wydarzenia w roku 2015


 Zapraszamy

 Jasełka

22 grudnia nasza sala gimnastyczna wypełniła się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami i uczniami. Obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej, a przygotowane przez panie: Marię Jarkę, Elżbietę Cichońską i Małgorzatę Żakowską. Piękna dekoracja i kolędy wprowadziły nas w magiczny bożonarodzeniowy nastrój. Po uczcie dla duszy były życzenia przy stole wigilijnym. W Święto Trzech Króli zapraszamy na przedstawienie do kościoła w Giżycach. 

Niech tegoroczne święta przyniosą Wam wiele radości,

uśmiechu, miłości najbliższych. Niech spełnią się wszystkie

Wasze marzenia, a nadchodzący Nowy Rok niech będzie

dla Was najszczęśliwszym rokiem pod słońcem! 

 

 

Dyrekcja i Społeczność

Szkoły Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie

serdecznie zapraszają

na uroczyste Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się

dnia 21 grudnia 2015 roku o godz. 11.00

  

 

 

Szanowna Pani Dyrektor,

przesyłam najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne i Noworoczne dla Pani, wszystkich pedagogów i całej młodzieży szkolnej, aby nie zabrakło w domach uśmiechu, zdrowia i ciepłej atmosfery, by Nowy Rok był lepszy od odchodzącego i przyniósł wszystkim dużo dobrego. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ślicznie kartkę z życzeniami świątecznymi.

                                                   Córka Patrona Szkoły - Krystyna Głowacka-Smolis

  

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA DZIEŃ OTWARTY

                                           15.12.2015

od 15.00 do 17.00

Przekazanie informacji o postępach uczniów w nauce i zachowaniu oraz o przewidywanych ocenach niedostatecznych na I semestr.Mikołajki w Bajlandii 

Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami odwiedzili Bajlandię - salę gier i zabaw w Sochaczewie. Były wesołe zabawy sprawnościowe w basenie z piłeczkami, skoki na dmuchanym zamku, wspinaczki, przejażdżki pojazdami. Dwie godziny minęły bardzo szybko. 

 


 Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada. W tym dniu gościliśmy panią Iwonę Sikorską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. Samorząd Uczniowski przygotował wystawę związaną z tym tematem. Wiemy, jakie mamy prawa. Wiemy też, jak umiejętnie z nich korzystać. Samorząd uczniowski przedstawił także spektakl pt. "O prawach dziecka" na podstawie książki Janusza Korczaka pt. "Król Maciuś I". Z zaciekawieniem oglądaliśmy obrady dziecięcego sejmu. W przedstawieniu brali udział wszyscy uczniowie z klasy szóstej.

 

ZAPRASZAMY    RODZICÓW 

na spotkania

w dniu 4 listopada 2015 r.

  Godz. 17.30-18.00    Spotkanie dla Rodziców chętnych do pomocy w organizacji                                     Sylwestra 2015.

                                       Przewodnicząca Rady Rodziców Sylwia Orlińska

 Godz.18.00    Spotkanie z pedagogiem p. Danutą Gołkowską z Poradni                                        Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie

 „WYCHOWANIE BEZ PORAŻEK

                 Po spotkaniu – indywidualne konsultacje dla chętnych Rodziców 

Po spotkaniu z pedagogiem – wywiadówki z wychowawcami i nauczycielami – przekazanie informacji n/t osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych

                                                                Zapraszamy


Internetowy teatr dla szkół

Raz w miesiącu uczestniczymy w spektaklach internetowego teatru dla szkół. We wrześniu zaprosił nas Teatr im. J. Osterwy z Gorzowa na przedstawienie pt. "O krasnoludkach i sierotce Marysi". W październiku oglądaliśmy "Świat Garmanna" z Teatru Baj w Warszawie. Najbliższy spektakl już 23 listopada. Będzie to "Historia Śnieżki" z Teatru Maska w Rzeszowie.


List Rzecznika Praw Dziecka z okazji 

Dnia EdukacjiNarodowej 2015

Warszawa, 8 października 2015

Nauczyciele, Wychowawcy
i Pracownicy Oświaty

Wielce Szanowni Państwo,

w Dniu Edukacji Narodowej serdecznie dziękuję nauczycielom, pedagogom oraz wszystkim pracownikom oświaty za trud, jaki Państwo wkładacie w kształcenie i wychowanie dzieci. Państwa praca to przede wszystkim misja i powołanie. Każdego dnia jest pełna wyzwań wobec kształtowania charakterów i prawidłowych postaw młodych ludzi. Przekazują Państwo wiedzę, ale przede wszystkim służą i dzielą się swoim doświadczeniem życiowym. To ogromna odpowiedzialność, zwłaszcza dziś, kiedy często relacje międzyludzkie wypierane są przez nowe technologie, a bezpośredni kontakt człowieka z drugim człowiekiem schodzi na dalszy plan.

Szkoła jest miejscem, w którym młodzi ludzie nie tylko zdobywają potrzebne wykształcenie, ale także kształtują swoją osobowość, realizują pasje i rozwijają talenty. Dlatego nie do przecenienia jest rola nauczyciela, który będąc przewodnikiem po otaczającej rzeczywistości, przygotowuje swoich podopiecznych do dojrzałego życia. To dzięki Państwu młodzi ludzie uczą się wrażliwości, rzetelności, uczciwości, tolerancji – wartości tak ważnych w relacjach międzyludzkich, które powinny być oparte na szacunku i zaufaniu. Jest to najlepsza droga do budowania społeczeństwa obywatelskiego, będącego istotnym impulsem dla rozwoju naszego kraju.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pedagogom, którzy z ogromnym sercem i oddaniem wypełniają swoją edukacyjną misję, nie tylko odnosząc znakomite wyniki pedagogiczno-wychowawcze, ale przede wszystkim będąc przyjaciółmi uczniów. Dziękuję Państwu za to, że mimo pojawiających się czasami trudności czy chwil zwątpienia nie brakuje Wam siły i determinacji do nieustającej twórczej pracy z polskimi dziećmi i młodzieżą.

Z okazji dzisiejszego święta życzę wielu sukcesów zawodowych, poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy oraz radości płynącej z kontaktów z młodymi ludźmi. Życzę, by trud, który wkładacie w kształcenie uczniów, był doceniany, a Państwa zawód cieszył się społecznym uznaniem i szacunkiem, na które bezwzględnie zasługuje.

Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil… – niech ta myśl Janusza Korczaka towarzyszy Państwu każdego dnia.

Z wyrazami największego szacunku

Marek Michalak

Dopalacze kradną życie

8 października zaprosiliśmy do naszej szkoły pedagoga Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie p. Iwonę Sikorską, która   poprowadziła we wszystkich klasach warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnień. Następne spotkanie o tej tematyce odbędzie się 22 października z udziałem przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie p. Renaty Gajdy.

 

Darmowe lektury szkolne,

czyli baza bezpłatnych e-booków w formacie epub, mobi i pdf 

 Ponad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków.

Tutaj link do tekstu: 
http://bookto.pl/blog/2015/04/darmowe-lektury-szkolne-czyli-baza-bezplatnych-e-bookow-formacie-epub-mobi-i-pdf

Poza tym na naszej stronie znajdą Państwo:
1. Katalog z darmowymi ebookami - 
http://bookto.pl/katalog/darmowe
Jest to baza wszystkich bezpłatnych ebooków dostępnych w polskich platformach (m.in.: woblink, publio, ebookpoint, virtualo).
2. Blog na którym pojawiły się wpisy:
a) katalog stron z darmowymi ebookami (polskie i zagraniczne serwisy)
http://bookto.pl/blog/2014/11/darmowe-e-booki-gdzie-szukac
b) Polecam także inne wpisy na temat książek na naszym blogu: 
http://bookto.pl/blog

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 

1 września o godz. 9.30


Msza Święta 9.30 - 10.00
Inauguracyjne przemówienie Dyrektora Szkoły
Spotkania uczniów i rodziców z wychowawcami klas.
ZAPRASZAMY!!!

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

mam nadzieję, że wypoczęci i radośni wracacie w szkolne ławy. Pełni sił i chęci jesteście gotowi do nauki i nowych wyzwań.

Pamiętajcie, że jako dzieci-uczniowie macie swoje prawa. Macie prawo do tego, aby pytać, wypowiadać się, mieć wątpliwości i wyrażać własne zdanie. Nie zapominajcie jednak, że inni – zarówno młodsi, jak i starsi – też takie prawa posiadają. Należy ich przestrzegać, a w każdej sytuacji drugiemu człowiekowi okazywać szacunek.

Macie również prawo do rozwijania zainteresowań. Korzystajcie zatem ze wszystkich możliwości jakie oferuje szkoła. Samorząd, kółko teatralne czy szkolna drużyna sportowa, to miejsca, w których możecie realizować pasje i marzenia. Wierzę, że Wasi nauczyciele zrobią wszystko, aby przybliżyć te marzenia na wyciągnięcie dłoni.

Bądźcie otwarci na przyjaźnie. Te ze szkolnych ław, potrafią trwać latami. W grupach szukajcie liderów, takich którzy będą odważni nie siłą, ale mądrością. Szanujcie się i pomagajcie nawzajem, chrońcie tych najsłabszych. Stanowczo mówicie „NIE!” przemocy i wszelkim używkom. 

Nie zapominajcie, że nie jesteście sami z Waszymi problemami, nie tylko tymi szkolnymi. Linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12) jest dla Was otwarta.

Jestem pewien, że odpowiednio wykorzystacie rozpoczynający się rok nauki. W szkole nie tylko zdobywacie wiedzę, ale przede wszystkim rozwijacie osobowość i talenty.

Wierzę, że pomogą Wam w tym rodzicie i nauczyciele, których – tak jak Was - również serdecznie pozdrawiam.

                                                                 Wasz Rzecznik - Marek Michalak

List do uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015

Opublikowane na Rzecznik Praw Dziecka (http://brpd.gov.pl)

List do uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015

Drodzy i Szanowni,

rozpoczynają się wakacje, czas wyczekiwanego wypoczynku po szkolnych obowiązkach i towarzyszącym im stresie. Część z Was już pakuje podróżne walizki, inni lato spędzą w rodzinnych miejscowościach. Niezależnie od miejsca, ważne aby był to okres wytchnienia i radości. Równie istotne jest, by podczas wakacyjnego relaksu nie zapominać o bezpieczeństwie. To nie puste hasło. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabawy sprawi, że będzie ona trwać dłużej. Za organizację wypoczynku oraz opiekę podczas jego trwania odpowiedzialni są dorośli, jednak to od Was zależy, czy zechcecie z nimi współpracować. Każdego roku, podczas wakacji, zdrowie lub życie traci wiele młodych osób. Do nieszczęśliwych wydarzeń dochodzi na kąpieliskach, w trakcie jazdy rowerem, w wyniku zażywania niebezpiecznych substancji. Można ich uniknąć. Wakacyjna niezależność jest nieocenioną wartością, warto jednak pamiętać, że ratownik, policjant lub strażnik pracują, abyście mogli oddać się beztroskiej zabawie. W trakcie wakacji, w ramach nowej kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl [1]), regularnie będę przypominał o Waszej odwadze. Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do mówienia „NIE!”, odpowiedzialność za siebie i bliskich. Wiem, że unikanie ryzyka jest trudną sztuką w czasie dojrzewania. Nie zapominajcie jednak, że znaki informacyjne nad wodą lub w górach, a także uwagi dorosłych są po to, aby pomóc zidentyfikować zagrożenie i uniknąć nieszczęścia. Ufajcie liderom swoich grup, jednak nie tym największym i najsilniejszym, ale tym najmądrzejszym. Podejmujcie odważne i odpowiedzialne decyzje. Od nich może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Pamiętajcie, że najlepsze wakacje, to takie, kiedy po ich zakończeniu, cała klasa, bez wyjątku – zdrowa i wypoczęta – spotyka się na rozpoczęciu szkoły.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Wasz Rzecznik

 

Marek Michalak


PROGRAM UROCZYSTOŚCI

ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

CZWARTEK   25.06.2015 r.             

Godz. 9.00

Rozdanie nagród za udział w konkursach:

Za wysokie wyniki w czytelnictwie

100% Frekwencję

Mistrz Kaligrafii

Mistrz czytania  ze zrozumieniem

Mistrz matematyki

Mistrz ortografii w kl. IV-VI

Uroczyste pożegnanie oddziału przedszkolnego i klasy VI godz. 10.00

Porządek:

1. 10.00 – 10.30 - Msza Św. „Z Bogiem na wakacje

2. 10.30 - podsumowanie pracy szkoły w roku 2014-2015 - dyrektora szkoły

3. Wystąpienia gości

4Przekazanie sztandaru szkoły

5. Pożegnanie oddziału przedszkolnego

6. Pożegnanie klasy VI

7. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klas V i VI

 

 PIĄTEK  26.06.2014 r.           

 Godz.9.00  

 

Porządek:

1. Wystąpienie dyrektora szkoły

2. Wręczenie świadectw i nagród dla uczniów wyróżnionych kl. I-V

3. Wystąpienie przybyłych gości

5. Spotkania wychowawców z Uczniami  i Rodzicami / wręczenie świadectw/

                                                                            ZAPRASZAMY

 

 
NAJLEPIEJ JEST U MAMY

 

Święto Mamy było piękną okazją do spotkań w klasach I, II i III oraz w oddziale przedszkolnym. Uczniowie przygotowali upominki i słodkości, recytowali, śpiewali i tańczyli dla swoich mam. A potem mówili:

Życzę Ci, Mamo, spokoju i słońca, dni wolnych od trudu, wakacji bez końca.

I spotkań wesołych, przyjaciół bez liku, i pięknych dla Ciebie pisanych wierszyków.

Chcę, żebyś codziennie budziła się rano z uśmiechem radosnym. 

Bo kocham Cię, Mamo!
Festyn Rodzinny   „Czas na zdrowie” 

23.05.2015

Dzień ten rozpoczęliśmy od warsztatów kulinarnych.  Następnym punktem programu była projekcja filmów z serii „Śmietnik w mojej głowie”, pochodzą one z projektu „Promocja zdrowia”. Po obejrzeniu filmów odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu, w którym brali udział uczniowie i rodzice. Miłym i smacznym akcentem było wspólne śniadanie, które zostało wcześniej przygotowane przez rodziców, uczniów, nauczycieli przy dużym wsparciu uczennic z klasy Ib Technikum Żywienia z RCKU w Sochaczewie i ich opiekunek dietetyka p. Beaty Mońka i Anety Bożewskiej. Śniadanie było obfite i bogate w zdrowe składniki pokarmowe, witaminy i sole mineralne. Z warzyw, owoców, nabiału, chudej wędliny i soków wyczarowaliśmy sałatki, koreczki, szaszłyki, kanapki, babeczki i pasty. Rodzice upiekli zdrowe ciasta z owocami, a nawet z marchewką i szpinakiem. Obfitość potraw i produktów zawdzięczamy naszym sponsorom Tesco Polska, Bakoma, Ideal-Sad, gospodarstwu „Tęczowy Ogród”, Pani Agnieszce Domańskiej oraz sklepowi „U Sławka”. Wszystkim bardzo dziękujemy. Po śniadaniu był czas na ruch, gry i zabawy z piłką, ringo, hula – hop oraz skakanką. Chętni mogli poczuć się zdrowo, kolorowo i dać się pomalować w warzywa i owoce. Wszyscy czekali na mecz piłki siatkowej rodzice kontra uczniowie. Gorąco kibicowaliśmy naszym kolegom i koleżankom. Zwyciężyli rodzice, którym serdecznie gratulujemy. Dodatkową atrakcją była wystawa produktów zdrowej żywności – miodu, pieczywa, soków i serów z gospodarstw ekologicznych lokalnych producentów. Pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Młodzieszynie p. Wiesława Bryńska mierzyła ciśnienie tętnicze i poziom cukru wszystkim chętnym. Strażacy z OSP Giżyce pokazali sprzęt strażacki i udostępnili go uczniom odpowiadając przy tym na ich pytania. Miło było nam gościć Stowarzyszenie „Wszyscy Razem”, dyrektorkę Szkoły Podstawowej w Giżycach p. Annę Kornacką, dyrektora GZEASz w Młodzieszynie p. Mirosława Domińczaka, Ks. Proboszcza Parafii w Giżycach Tomasza Jackowskiego. Spotkanie przebiegło w zdrowej i smacznej atmosferze, jak na szkołę promującą zdrowie przystało.

 

 

        Dyrektor           Rada Pedagogiczna         Rada Rodziców          

ZAPRASZAJĄ

na

FESTYN RODZINNY

pod hasłem  „CZAS NA ZDROWIE”


który odbędzie się w dniu 23.05.2015 roku

w godz. 10.00 – 14.00 na terenie naszej szkoły

Program uroczystości:

•Projekcja filmów „Czas na zdrowie”

•Konkursy i zawody sportowe

•Wspólne zdrowe śniadanie

• Mecz piłki siatkowej: uczniowie-rodzice ok. godz. 12.20

Atrakcje uroczystości:

 Wystawa produktów zdrowej żywności

         / możliwość zakupu produktów /

 Pokaz strażacki  OSP Giżyce

 Pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu cukru

Konkurs wiedzy o zdrowiu / uczestnicy festynu /

UWAGA! 

           MILE WIDZIANY STRÓJ SPORTOWY

           

 OGŁOSZENIE

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych     w Młodzieszynie i Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej                      w Młodzieszynie przy współpracy z Biurem Pielgrzymkowo-Turystycznym „CHOPIN” organizuje w 2015 roku kolonie letnie integracyjno-krajoznawczo-sportowe w miejscowości Biały Dunajec Pensjonat „BERNADETTA” w terminie:

 5 – 11.07.2015 r. – koszt pobytu 680 zł.  

            Osoby zainteresowane wypoczynkiem proszone są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młodzieszynie lub Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Młodzieszynie. Rodziny dysfunkcyjne lub spełniające kryterium dochodowe pomocy społecznej mogą ubiegać się o dofinansowanie wypoczynku ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Młodzieszynie. Minimalna wpłata własna 70 zł , drugie dziecko z rodziny spełniające kryteria  udziału ponosi odpłatność w wysokości 340 zł .

Rodziny nie spełniające powyższych kryteriów ponoszą 100% odpłatności tj. 680 zł.

            Ostateczny termin naboru kandydatów do wypoczynku ustala się na 19.06.2015 rok.

 

Jakie atrakcje nas czekają?
- wycieczka na Gubałówkę
- spacery po Krupówkach
- spotkanie z Gawędziarzem
- zwiedzanie atrakcji Zakopanego: skocznie, cmentarz na Pęksowym Brzysku, Jaszczurówka
- zajęcia sportowe i rekreacyjne: siatkówka, piłka nożna,  Dzień Olimpijczyka, Wybory Miss   i Mistera, podchody, „randka w ciemno”, „śluby kolonijne”, chrzest na górala
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
- wycieczki na  basen w Zakopanem
- zajęcia z instruktorką  Zumby 2 razy na turnus
- wyjście z przewodnikiem do 2 wybranych dolin
- wycieczka autokarowa w Pieniny: Zamek Czorsztyn + rejs statkiem
- dyskoteka z DJ
 

Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Młodzieszynie

                                                                                Mirosław Domińczak

 

Zaproszenie na wywiadówkę

podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu

20.05.2015 r 

Spotkanie z wychowawcą dla klasy III - godz. 17.30

Spotkania dla pozostałych klas i oddziału przedszkolnego od godz. 18.00

Serdecznie zapraszamyEmocje i uczucia

Trudna umiejętność wyrażania emocji i uczuć była tematem kolejnych już w tym roku warsztatów psychologicznych, które poprowadziła z naszymi uczniami pani Katarzyna Wiśniewska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie.

Spotkanie z książką

5 maja byliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie. To wyjątkowe miejsce. Zorganizowano dla nas ciekawą lekcję biblioteczną, bawiliśmy się, tańczyliśmy  i śpiewaliśmy piosenki. Otrzymaliśmy nawet upominki. Przede wszystkim było to jednak spotkanie z książką...

 

Motywacja do nauki

10 kwietnia uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach psychologicznych prowadzonych przez panią Katarzynę Wiśniewską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie. Chyba zbliża się koniec roku szkolnego...

  

Koncert muzyczny

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie mieści się w pięknym dworku wśród drzew. Często rozbrzmiewa tu muzyka. Dzieci  z klas młodszych mogły posłuchać pięknego koncertu w wykonaniu uczniów tej szkoły. Były to utwory w różnych nastrojach, wesołe, smutne, szybkie i wolne. Zaprezentowano znane i nieznane instrumenty: flet, tubę, trąbkę, wiolonczelę, ksylofon, obój, klarnet, saksofon, skrzypce, puzon, wiolonczelę. Młodym wykonawcom akompaniował pianista na fortepianie. Zachwyciła nas melodia z filmu "Harry Potter"
 
 
 

Podziękowanie

     Pragniemy serdecznie podziękować całej społeczności lokalnej, rodzicom naszych uczniów, gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, uczniom, za przybycie, aktywne uczestniczenie w Dniu Otwartej Szkoły, a przede wszystkim za okazane serce. Dziękujemy fundatorom nagród - Pani Monice Pietrzyk - Połubińskiej Wójtowi Gminy Młodzieszyn oraz Pani Mirosławie Winnickiej Dyrektorowi Szkoły. Dziękujemy Panu Andrzejowi Kornackiemu za przygotowanie wystawy oraz profesjonalne poprowadzenie aukcji. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie, zwycięzcą gratulujemy, choć tak naprawdę każdy uczestnik został zwycięzcą, gdyż poprzez swoją pracę wsparł rehabilitację i leczenie naszej koleżanki a móc pomagać innym to największa nagroda i zaszczyt.
Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej imprezy jeszcze raz Serdecznie DZIĘKUJEMY SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY
Ze swojej strony obiecujemy, że nasz "JACHT - Janowska Aukcja Charytatywna Twórców" nie zatrzymał się, lecz nadal będzie przemierzał wody życia w celu niesienia pomocy potrzebującym...oczywiście z Waszą pomocą i wsparciem.


ZAPROSZENIE 

Dnia 25 marca 2015 roku zapraszamy na spotkania z wychowawcami. Podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu

Porządek:

1.     Godz. 16.30 - Wywiadówka w klasie III

2. Godz. 17.00 Spotkanie z psychologiem  "Trening umiejętności wychowawczych rodziców"

 

3.      Po spotkaniu z psychologiem wywiadówki w klasach 0,I,II,IV,V,VI


 

ZAPROSZENIE 

NA DZIEŃ OTWARTEJ

SZKOŁY

22.03.2015

w godzinach od

14.00 – 17.00        

22 marca 2015r. o godz. 14.00 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie odbędzie się "Wiosenny Turniej w Badmintona" o puchar Dyrektora Szkoły.
Zawody przeprowadzone zostaną w dwóch kategoriach wiekowych:
I - do roku urodzenia 2002II - OPEN
Chętnych zapraszamy do udziału. 
Zapisy w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 - 15.00 do dnia 18 marca 2015r.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 46 861 66 19.         Podsumowanie konkursu plastycznego na kartę i pisankę wielkanocną. Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Młodzieszyn. Aukcja charytatywna - sprzedaż kart i pisanek wielkanocnych wśród uczniów i rodziców, dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ wspierającej leczenie i rehabilitację uczennicy naszej szkoły.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa zbiorów kolekcjonerskich Pana Andrzeja Kornackiego.
Goście będą mieli możliwość zapoznania się z warunkami lokalowymi i bazą dydaktyczną szkoły.
                                                                                  ZAPRASZAMY


OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowie zaprasza do szkoły w celu dokonania zapisu do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016, dzieci urodzonych w roku 2010.Zapisy trwać będą od 10.03.15r. do 20.03.15r. w godz. od 8.00 do 12.30 w sali nr 13.Prosimy o dowód osobisty rodzica i PESEL dziecka. 

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNYNA

       PISANKĘ
                 I 
       KARTĘ WIELKANOCNĄ
 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY    
"Ludzie z pasją" spotkanie z p. Andrzejem Kornackim
DZIEŃ KOLEKCJONERA - spotkanie z pasjonatem, kolekcjonerem pamiątek historycznych z terenu "Naszej Małej Ojczyzny", czyli ziemi młodzieszyńskiej i powiatu sochaczewskiego.
Zapraszamy wszystkie osoby, które kolekcjonują różne rzeczy, niekoniecznie historyczne, wraz ze swoimi zbiorami do naszej szkoły w dniu 2 marca na godzinę 10.00. 
Będzie to wspaniała okazja, aby podzielić się swoją pasją z innymi.
                                                                                                                                                Serdecznie zapraszamy
           

 „Ludzie z pasją” – spotkanie z p. Markiem Orzechowskim13.II.2015 roku w naszej szkole odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”. Tym razem gościmy nauczyciela historii z Gimnazjum w Młodzieszynie, pasjonata historii, który swoją pracę poświęca w szczególności gminie Młodzieszyn – zabytkom i wydarzeniom jakie miały tu miejsce na przestrzeni dziejów. Pan Marek jest autorem wielu artykułów i prac historycznych. Można spotkać je w czasopismach i Internecie. Wraz z gimnazjalistami prowadzi gazetę szkolną „Młodziesz”. Wydał książkę pt.: „Młodzieszyńskie kapliczki”.
W czasie spotkania, nasz gość przedstawi najciekawsze miejsca historyczne znajdujące się w  Janowa i najbliższej okolicy, swoją prelekcję wzbogaci pokazem dawnych fotografii oraz prezentacja multimedialną.
                                                                                                          Serdecznie zapraszamy   

DYŻURY W FERIE ZIMOWE OD 19.01.- 23.01.2015r.Godz. 9.00 – 13.00  

LP. DATA NAZWISKO I IMIĘ TEMATYKA ZAJĘĆ W DANYM DNIU
Poniedziałek 19.I.15r. M. ŻakowskaE. Orlińska Zajęcia artystyczne.Chętni uczniowie muszą przynieść mały, czysty słoiczek np. po koncentracie pomidorowym z nakrętką, plastelinę. 
Wtorek 20.I.15r. Domińczak Maria - Wirtualne wycieczki- Gry i zabawy słowne z jęz. angielskiego- Dyskoteka 
Środa 21.I.15r. Leszek BorkowskiEwa Orlińska -  SKS w siatkówkę (grupa zamknięta)-  Krzyżówki, rebusy,zaj.czytelnicze 
Czwartek 22.I.15r. Elżbieta Cichońska Oglądanie filmu dvd Zabawy muzyczno-ruchowe KLANZA 
Piątek 23.I.15r. Barbara Katner Zabawy ruchowe przy muzyce.  

 

 CHOINKA SZKOLNA

odbędzie się dnia 16.01.2015 roku w godz. 9.00 - 12.30

W programie:

1. Dyskoteka

2. Konkursy

3. Spotkanie z Mikołajem

4. Słodki poczęstunek

Atrakcją balu będzie "Czekoladowa Fontanna"

Prosimy Uczniów, Rodziców, Pracowników Szkoły o stroje karnawałowe

Zapraszamy również młodsze dzieci, które nie chodzą jeszcze do naszej szkoły 

                                                                  Życzymy miłej zabawy


DZIEŃ   OTWARTY

16.01.2015 r. 

od 12.30 - 15.00

Spotkania z wychowawcami i nauczycielami - podsumowanie wyników w nauce i zachowaniu w I półroczu

Zapraszamy

 

Z

okazji

zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia

oraz Nowego Roku prosimy

przyjąć serdeczne życzenia radości,

zdrowia i rodzinnego ciepła przy wigilijnym stole.

Niech świąteczny czas upłynie w pogodnym nastroju,

a rok 2015

wypełnią

szczęśliwe

i spokojne dni

 

Nowe artykuły

Wydarzenia w roku 2014 NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS 12 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni...
Opublikowano: 26/03/2017, 18:11
Wydarzenia w roku 2016
Opublikowano: 26/03/2017, 17:56
Wydarzenia w roku 2015  Zapraszamy  Jasełka 22 grudnia nasza sala gimnastyczna wypełniła się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami i...
Opublikowano: 26/03/2017, 17:55
Promocja zdrowia  Szkoła Podstawowa im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie została przyjęta do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w dniu 8...
Opublikowano: 03/12/2014, 10:51
Drodzy Absolwenci        Ten list kierujemy do Was drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej w Ruszkach – Janowie, ponieważ pragniemy odtworzyć historię...
Opublikowano: 20/02/2014, 13:16

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday2
Week2
Month34
All13910