Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Regulamin zajęć pozalekcyjnych

 

Regulamin zajęć pozalekcyjnych

 

prowadzonych w Szkole Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie 
 

 

 1. W  Szkole Podstawowej  w Janowie prowadzone są zajęcia pozalekcyjne.
 2. Zajęcia pozalekcyjne prowadzone są z inicjatywy nauczycieli i zgodne z zainteresowaniami uczniów. Są dodatkowymi godzinami, za które nauczyciele nie otrzymują wynagrodzenia.
 3. Ilość godzin, termin, forma i ramowy plan zajęć ustalane są przez prowadzącego nauczyciela, a zatwierdzane przez dyrektora szkoły.
 4. Plany zajęć pozalekcyjnych przygotowane przez prowadzących nauczycieli wywieszone są przez cały rok szkolny na „Tablicy samorządu uczniowskiego”.
 5. Nauczyciel prowadzi dokumentację zajęć pozalekcyjnych w formie zatwierdzonej przez Dyrektora Szkoły.
 6. W zajęciach pozalekcyjnych mogą uczestniczyć uczniowie szkoły, a ich udział w zajęciach jest bezpłatny i dobrowolny.
 7. Rodzice uczniów wyrażających chęć uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych, w formie pisemnej deklarują zgodę na udział dziecka w zajęciach. Deklarację taką przechowuje nauczyciel prowadzący zajęcia.
 8. Nauczyciel może nie wyrazić zgody na udział ucznia w zajęciach lub wyłączenie go z zajęć (czasowe lub stałe) w związku z nieprzestrzeganiem przez ucznia zasad właściwego zachowania określanych przez: statut szkoły, regulamin zajęć pozalekcyjnych oraz zasady ustalone przez nauczyciela i uczniów uczestniczących w danych zajęciach.
 9. O wyłączeniu ucznia z zajęć nauczyciel informuje jego rodziców.
 10. O rezygnacji lub zwolnieniu ucznia z zajęć pozalekcyjnych jego rodzice informują w formie pisemnej nauczyciela prowadzącego zajęcia.
 11. Nauczyciel może odwołać zajęcia pozalekcyjne z ważnych powodów. Odwołanie zajęć każdorazowo uzgadniane jest przez nauczyciela z dyrektorem szkoły. Informacja o odwołaniu zajęć powinna być podana do wiadomości uczniów i rodziców najpóźniej na 1dzień przed odwołanymi zajęciami. W wyjątkowych przypadkach nauczyciel może odwołać zajęcia w dniu ich odbywania się. Uczniowie wówczas pozostają pod opieką innego nauczyciela wyznaczonego przez dyrektora.
 12. Informacje o odwoływaniu zajęć pozalekcyjnych umieszczane są na „Tablicy samorządu uczniowskiego” oraz przekazywane są bezpośrednio uczniom.
 13. Rodzice uczniów uczestniczących w zajęciach zobowiązani są do wyposażania ich na bieżąco w materiały i środki potrzebne do pracy.
 14. Uczniowie szczególnie zaangażowani w zajęcia mogą zostać wyróżnieni przez nauczyciela prowadzącego zajęcia na koniec roku szkolnego. O rodzaju wyróżnienia decyduje nauczyciel prowadzący zajęcia.
 15. Wytwory i prace uczniów wykonane na zajęciach pozalekcyjnych mogą być prezentowane społeczności szkolnej /wystawki, gazetki/ lub  przekazywane jako upominki zaproszonym do szkoły gościom itp.
 16. Zasady zachowania się na zajęciach pozalekcyjnych:

 

 1. uczeń uczęszcza na zajęcia systematycznie i punktualnie,
 2. jest aktywny i kreatywny,
 3. nie przeszkadza w prowadzeniu zajęć.

 

Nowe artykuły

Wydarzenia w roku 2014 NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS 12 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni...
Opublikowano: 26/03/2017, 18:11
Wydarzenia w roku 2016
Opublikowano: 26/03/2017, 17:56
Wydarzenia w roku 2015  Zapraszamy  Jasełka 22 grudnia nasza sala gimnastyczna wypełniła się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami i...
Opublikowano: 26/03/2017, 17:55
Promocja zdrowia  Szkoła Podstawowa im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie została przyjęta do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w dniu 8...
Opublikowano: 03/12/2014, 10:51
Drodzy Absolwenci        Ten list kierujemy do Was drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej w Ruszkach – Janowie, ponieważ pragniemy odtworzyć historię...
Opublikowano: 20/02/2014, 13:16

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday4
Week26
Month57
All13434