This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Warsztaty pszczelarskie 2013

Wyjechaliśmy o godzinie 8:00. Po drodze w Młodzieszynie zabraliśmy grupę młodzieży, z którą mile spędziliśmy czas tego dnia. Po godzinie dojechaliśmy na miejsce (Edemed), gdzie zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy. Gospodarstwo mieszczące się w Wymysłach niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego, to urokliwy zakątek prowadzony przez wspaniałych ludzi kochających młodzież i przyrodę.

Młodzież od razu zaakceptowała to miejsce, które jest bardzo przyjazne i poczuła się jak w domu a, że pogoda tego dnia była wymarzona – słońce i tylko słońce, to humory dopisywały. Czas upłynął bardzo szybko, a nawet za szybko , ponieważ był wypełniony ciekawymi zajęciami i zabawami edukacyjnymi przeplatanymi czasem wolnym. Udostępniono młodzieży ogromny teren ciekawie zagospodarowany i wyposażony w sprzęt sportowy (piłki, rakietki do badmingtona, mini boisko do siatkówki, ciekawą piaskownicę z odpowiednim wyposażeniem) oraz zacienione miejsca do relaksu. Zapewniono pyszny napój, jabłka oraz kiełbaski z grilla.

Zajęcia i zabawy edukacyjne odbywały się pod hasłem „Pszczoły – niezbędnym ogniwem zachowania życia na Ziemi”. Uczniowie poprzez zabawę w teatr dowiedzieli się o hierarchii pszczelego ula z królową na czele sami odgrywając te role. Chłopcy z klasy VI niestety zostali „trutniami” co rozbawiło resztę grupy, ale to było zadanie aktorskie z którego wywiązali się bardzo dobrze. Młodzież miała okazję zajrzeć do prawdziwego ula, ubierając strój pszczelarza, co dostarczyło im dużo radości. Wykonywali piękne ozdoby z wosku, które dostali na pamiątkę. Poznali zwyczaje pszczół i historię pszczelarstwa. Wszystkich poczęstowano wyśmienitym miodem oraz pyłkiem pszczelim, który jak dowiedzieliśmy się jest bombą witaminową. Poza pszczołami podziwialiśmy też inne zwierzęta, które mieszkają w tym gospodarstwie. Perliczki, gęsi, kaczki, kury, owce, króliki (były przez nas karmione co dostarczyło dużo uciechy), gawron ze złamanym skrzydłem oraz wiewiórki. Po zapoznaniu się z roślinami miododajnymi uczniowie w grupach sadzili lipy, myśląc o następnych pokoleniach.

Pod szkołą zameldowaliśmy się około godziny 17:00, gdzie jak zaplanowaliśmy, czekali na nas stęsknieni rodzice. Wszyscy byliśmy zadowoleni, co widać na zdjęciach w galerii (Galeria Zdjęć).

Może tam jeszcze wrócimy...

Maria Domińczak – opiekun grupy.

Nowe artykuły

Wydarzenia w roku 2014 NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS 12 grudnia zostaliśmy zaproszeni do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni...
Opublikowano: 26/03/2017, 18:11
Wydarzenia w roku 2016
Opublikowano: 26/03/2017, 17:56
Wydarzenia w roku 2015  Zapraszamy  Jasełka 22 grudnia nasza sala gimnastyczna wypełniła się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami i...
Opublikowano: 26/03/2017, 17:55
Promocja zdrowia  Szkoła Podstawowa im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie została przyjęta do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w dniu 8...
Opublikowano: 03/12/2014, 10:51
Drodzy Absolwenci        Ten list kierujemy do Was drodzy Absolwenci Szkoły Podstawowej w Ruszkach – Janowie, ponieważ pragniemy odtworzyć historię...
Opublikowano: 20/02/2014, 13:16

Licznik odwiedzin

Today0
Yesterday2
Week2
Month34
All13910